HLAVNÍ > OHŘEV VODY

OHŘEV BAZÉNOVÉ VODY - rychlá navigace:

Bazénové tepelné čerpadlo
   Levný a efektivní ohřev bazénové vody - to je bazénové tepelné čerpadlo Fairland - japonská kvalita,
   i pro slanou vodu, mimořádně vysoká účinnost - efektivita stálého výkonu C.O.P až 7x !!!  = nejvyšší na trhu !!!
Bazénový výměník tepla - tepelný výměník
   Nerezový, titanový, keramický - pro slanou vodu.
Bazénový elektrický průtokový ohřívač vody - elektroohřev
   Nerezový, titanový - pro slanou vodu.
Sluneční - solární kolektory.

   Ohřev bazénové vody na příjemnou hodnotu je v našich zeměpisných krajích velmi využíván. Bohužel, nemáme tolik slunečných a teplých dnů jako Itálie, a komu by se chtělo koupat ve studené vodě?
   U vnitřních bazénů, vířivých van i v rehabilitačních zařízeních je ohřev bazénové vody nezbytný - tady sluneční teplo nepomůže, protože k bazénové vodě se u vnitřního bazénu prostě nedostane...


BAZÉNOVÉ TEPELNÉ ČERPADLO = ideální způsob ohřevu bazénové vody

 

Jsou dvě zásadní a zatím ničím nepřekonané výhody bazénových tepelných čerpadel pro ohřev bazénové vody:
1) Ohříváte jen a pouze když to opravdu potřebujete
   - tedy i když nesvítí slunce a fouká chladný vítr nebo prší a Vy máte
   v bazénu studenou vodu. Naopak, je-li 40°C ve stínu a Vy máte vodu
   teplou až až, pak prostě ohřívat nebudete - to u slunečních (solárních)
   kolektorů nejde, protože pokud z nich nebudete odebírat teplo, tak
   je jednoduše "uvaříte" = zničíte.)
2) Velmi levný a ekonomický provoz (u kvalitních tepelných čerpadel)
   - z 1 kW dodané elektrické energie dostanete až 7 kW energie tepelné
   (platí pouze pro tepelná čerpadla Fairland - viz. níže.)

Pro ohřev bazénové vody nabízíme NEJÚČINNĚJŠÍ bazénové tepelné čerpadlo na našem trhu s hodnotou C.O.P. až 7x !!! (tj. efektivita stálého výkonu). To je až o 25 % vyšší účinnost oproti běžně prodávaným tepelným čerpadlům - čili z 1 kW dodané elektrické energie dokáží vyrobit až 7 kW energie tepelné!
   Jedná se o výrobky firmy FAIRLAND, jednoho z nejpřednějších světových výrobců bazénových tepelných čerpadel, systém vzduch - voda. Bazénové tepelné čerpadlo FAIRLAND RAPID je nositelem světové prestižní ceny GRAND PRIX za svoji kvalitu a účinnost. Potřebné teplo odebírá tepelné čerpadlo z okolního vzduchu a předává ho bazénové vodě pomocí uvnitř zabudovaného titanového výměníku.
   To znamená, že až 84 % energie je zdarma. Podle typu jsou bazénová tepelná čerpadla Fairland schopna pracovat již od venkovní teploty 0 °C!

   Bazénové tepelné čerpadlo FAIRLAND RAPID - vlastnosti:
• titanový výměník tepla odolný proti korozi i slané vodě
• japonská technologie Rapid Power Technology - efektivita stálého výkonu
    C.O.P. až 7!
• japonský kompresor Toshiba (rotační), příp. Sanyo (šnekový)
• potrubí svařeno stříbrem - nejlepší kvalita spojů
• digitální ovládací panel pro jednoduchou obsluhu
• 4-cestný japonský ventil Sagnomiya pro rychlé odmrazování
• japonský el. expanzní ventil Sagnomiya pro nejvyšší účinnost
• chladivo R410a nepoškozující ozonovou vrstvu
• výroba probíhá dle standardu ISO 9001
certifikát TÜV

Snadné připojení do filtračního okruhu, nízká hlučnost, jednoduché řízení teploty. Každý kus podroben zátěžovému testu. Výroba dle ISO 9001.
   Tepelné výkony od 3,6 kW až do 33 kW (příkon el. energie pouze 0,66 kW až 4,8 kW!) - to jsou tepelná čerpadla Fairland. Velmi příznivé ceny!

Nabízíme i tepelná čerpadla ERASPA od stejného výrobce, s účinností C.O.P. více než 5,5 za bezkonkurenčně nízké ceny!

Bližší technické údaje:
- tepelná čerpadla Fairland Rapid a Rapid Mini ...zde (pdf - 1,3MB)
- výkonová křivka C.O.P. Fairland ...zde (pdf - 0,1 MB)
- tepelná čerpadla Fairland Eraspa ...zde (pdf - 0,7 MB)
- výkonová křivka C.O.P. Eraspa ...zde (pdf - 0,1 MB)

Bazénové tepelné čerpadlo Fairland RapidBazénové tepelné čerpadlo Fairland Rapid
 
Graf účinnosti tepelných čerpadel Fairland RapidGraf účinnosti tepelných čerpadel Fairland
- klikněte pro zvětšení
 
Tepelné čerpadlo Fairland EraspaTepelné čerpadlo Fairland Eraspa
 

Ovládací panel tepelného čerpadlaDigitální ovládací panel

 

NAHORU


BAZÉNOVÝ VÝMĚNÍK TEPLA NEREZOVÝ

 

Kvalitní bazénový nerezový tepelný výměník je navržen speciálně pro ohřev vody v bazénu, vířivé vaně, rehabilitačním bazénu apod. Jako zdroj tepla lze s výhodou použít klasický kotel (plynový, elektro, na pevná paliva apod.), popřípadě sluneční kolektory. Pro řízení ohřevu je vhodné použít tepelnou řídící automatiku z naší nabídky, která se vyznačuje jednoduchou obsluhou a spolehlivostí, a přitom zajistí kompletní a komfortní obsluhu při řízení požadované teploty vody.

Vlastnosti nerezového výměníku tepla:
Materiál: nerezová ocel V4A (tj. AISI 316), černý povrch, nerezový venkovní plášť, nerezová topná spirála, provozní tlak: topný okruh až 30 bar, bazénový okruh až 10 bar - podle typu.
Výkonová řada zahrnuje tepelné výměníky od 13 kW až do 120 kW.

Výměník tepla nerezový Bazénový výměník
tepla nerezový
 

BAZÉNOVÝ VÝMĚNÍK TEPLA  KERAMICKÝ

 

Mimořádně kvalitní keramický bazénový výměník tepla je navržen speciálně pro použití v nejnáročnějších podmínkách - pro bazény a vířivé vany se slanou vodou (úprava vody elektrolýzou soli), pro rehabilitační bazény apod. Je vhodný i pro ohřev bazénů s klasickou chlorovou úpravou vody. Zdroj tepla může být jak vysokoteplotní (klasický kotel na plyn, elektro, na pevná paliva apod., popřípadě sluneční kolektory), tak i nízkoteplotní (např. tepelné čerpadlo země - voda, sloužící pro vytápění domu). Pro řízení ohřevu je vhodné použít tepelnou řídící automatiku z naší nabídky, která se vyznačuje jednoduchou obsluhou a spolehlivostí, a přitom zajistí kompletní a komfortní obsluhu při řízení požadované teploty vody.
   Bazénové keramické výměníky tepla se vyznačují velmi vysokou účinností již při poměrně nízké teplotě zdrojové topné vody (cca 40 - 50 °C). Jsou proto vhodné i tam, kde zrojem tepla je např. tepelné čerpadlo vyhřívající celý dům.

Vlastnosti keramického výměníku tepla:
Materiál: topné trubice z keramického kompozitu, venkovní plášť z velmi odolného polyamidu, max. provozní tlak: topný i bazénový okruh 3 bary.
Výkonová řada zahrnuje výměníky od 27 kW až do 147 kW.

Keramický výměník teplaBazénový výměník
tepla keramický
 

BAZÉNOVÝ TITANOVÝ VÝMĚNÍK TEPLA

 

Kvalitní bazénový titanový tepelný výměník je navržen speciálně pro ohřev vody v bazénu, vířivých vanách, rehabilitačních bazénech apod. Jako zdroj tepla lze s výhodou použít klasický kotel (na plyn, elektro, na pevná paliva apod.), popřípadě sluneční kolektory. Pro řízení ohřevu je vhodné použít tepelnou řídící automatiku z naší nabídky, která se vyznačuje jednoduchou obsluhou a spolehlivostí, a přitom zajistí kompletní a komfortní obsluhu při řízení požadované teploty vody.
   Titanové bazénové výměníky tepla mají větší odolnost než nerezové, proto se používají především v systémech, které využívají k dezinfekci místo chlóru slanou vodu.

Vlastnosti titanového tepelného výměníku:
Materiál: titanová topná spirála, venkovní plášť z velmi odolného polyamidu, max. provozní tlak: topný i bazénový okruh 2 bary.
Výkonová řada zahrnuje výměníky od 20 kW až do 70 kW.

Titanový výměník teplaBazénový výměník
tepla titanový
 

NAHORU


BAZÉNOVÝ ELEKTROOHŘEV NEREZOVÝ

 

Elektrický bazénový průtokový ohřívač bazénové vody - elektroohřev je navržen speciálně pro ohřev vody v bazénu, vířivé vaně, rehabilitačním bazénu apod., pro teplotu vody do 40 °C. Jako zdroj tepla slouží uvnitř zabudovaná topná spirála, kde dochází k přímé přeměně elektrické energie v teplo a tím k ohřevu protékající bazénové vody. Pro řízení elektroohřevu lze využít zabudovaný termostat, nebo lze použít tepelnou řídící automatiku z naší nabídky, která se vyznačuje jednoduchou obsluhou a spolehlivostí, a přitom zajistí kompletní a komfortní obsluhu při řízení požadované teploty vody.

Vlastnosti nerezového elektroohřevu:
Materiál: tělo nerez V4A (tj. AISI 316) nebo vysoce kvalitní plast, topná spirála z nerezového materiálu s příměsí titanu - Incoloy 800. Zabudovaný termostat 0 - 40 °C, havarijní tepelná pojistka, zabudovaná průtoková klapka nebo tlakový spínač jako ochranný prvek pro průtok vody, vč. úchytů na zeď.
Výkonová řada zahrnuje elektroohřevy od 3 kW až do 18 kW.

Elektrický ohřev vodyBazénový elektroohřev nerezový  

BAZÉNOVÝ ELEKTROOHŘEV TITANOVÝ

 

Elektrický titanový bazénový průtokový ohřívač bazénové vody je navržen speciálně pro ohřev vody v těch nejnáročnějších podmínkách - pro bazény a vířivé vany se slanou vodou (úprava vody elektrolýzou soli), pro rehabilitační bazény apod. Je vhodný i pro ohřev bazénů s klasickou chlorovou úpravou vody. Pro teplotu vody do 40 °C. Jako zdroj tepla slouží uvnitř zabudovaná titanová topná spirála, kde dochází k přímé přeměně elektrické energie v teplo a tím k ohřevu protékající bazénové vody. Pro řízení elektroohřevu lze využít zabudovaný termostat, nebo lze pro komfortní obsluhu použít tepelnou řídící automatiku z naší nabídky, která se vyznačuje jednoduchou obsluhou a vysokou spolehlivostí.
   Titanové bazénové elektroohřevy mají větší odolnost než nerezové, proto se používají především v systémech využívajících k dezinfekci místo chlóru slanou vodu.

Vlastnosti titanového elektroohřevu:
Materiál: topná spirála z titanu, tělo z vysoce kvalitního plastu. Zabudovaný termostat 0 - 40 °C, havarijní tepelná pojistka, průtoková klapka jako ochranný prvek pro průtok vody, vč. úchytů na zeď.
Výkonová řada zahrnuje elektroohřevy od 3 kW až do 12 kW.

Titanový elektroohřevTitanový bazénový elektroohřev  

NAHORU


SLUNEČNÍ KOLEKTORY - SOLÁRNÍ KOLEKTORY - ABSORBERY

Pokud má být investice do zahradního bazénu co nejlépe využita, měla by mít bazénová voda teplotu mezi 23 a 28°C, což je pro většinu lidí nejpříjemnější. V našich zeměpisných šířkách toho lze ovšem dlouhodobě dosáhnout pouze přitápěním. Vzhledem k tomu, že většina bazénů je užívána od jara do podzimu, je pro to vhodným řešením ohřev bazénové vody pomocí sluneční energie - proto tedy sluneční kolektory. Existují dva základní způsoby. Buď levnější varianta pomocí solárních absorberů, nebo nákladnější, ale výkonnější varianta pomocí solárních kolektorů. Tomu pak odpovídá celkové řešení systému i jeho cena.

V současné době se už solární kolektory (příp. absorbery) pro ohřev bazénové vody příliš nepoužívají. Na jaře a na podzim, když bychom potřebovali ohřát bazénovou vodu co nejvíce, slunce příliš nehřeje a tedy nám kolektory moc nepomůžou. Naopak celé léto, když jsou tropická vedra, bazénovou vodu ohřívat nechceme - jenže kolektory pořád topí a vodu přehřívají. Důsledkem je nepříjemně velmi teplá bazénová voda, která nás nejen neosvěží, ale navíc se ještě velmi rychle kazí! Tím je nutné do ní dávkovat mnohem více chemie (až násobně!) - významně tak rostou náklady na provoz bazénu a koupání se stává až nepříjemným...

Proto je mnohem variabilnější i efektivnější použití bazénových tepelných čerpadel - viz. výše.

Rádi Vám pomůžeme a zodpovíme Vaše otázky týkající se optimálního řešení ohřevu Vašeho bazénu.
   Zavolejte nám, nebo napište...

NAHORU


BAZÉNY KOPECKÝ - rychlé odkazy, aneb co kde najdete:

HLAVNÍ
FOTOGALERIE
BAZÉNY - přehled typů
   Betonový bazén z těžké fólie DLW
   Plastový bazén, polypropylenový a laminátový bazén
   Fóliový bazén, bazén s fóliovou vložkou
   Keramický bazén
   Bazén s keramickými obklady
   Nerezový bazén
   Bazén z vítkovických plechů - věží
   Rekonstrukce bazénu, oprava bazénu

PÍSKOVÁ FILTRACE A PŘÍSLUŠENSTVÍ
ÚPRAVA VODY A CHEMIE
ZAKRYTÍ A ZASTŘEŠENÍ BAZÉNŮ
SERVIS BAZÉNU
AKCE, SLEVY

OHŘEV BAZÉNOVÉ VODY: Zde se právě nacházíte. Abyste se koupali v teplé vodě, dodáme Vám a zprovozníme bazénové tepelné čerpadlo, tepelné čerpadlo Fairland, nebo bazénový výměník tepla nerezový, výměník tepla titanový i nízkoteplotní výměník pro bazén. Pro náročné nainstalujeme elektrický průtokový ohřívač vody, elektroohřev, bazénové sluneční kolektory, solární kolektory.

NAHORU

Design by KOUKOL © 2017
Všechny informace a fotografie na webových stránkách mají informativní charakter a jsou nezávazné.
Veškerý obsah tohoto webu včetně fotogalerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Ing. Martin Kopecký je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem!