HLAVNÍ > FILTRACE A PŘÍSLUŠENSTVÍ

PÍSKOVÁ FILTRACE, BAZÉNOVÝ PROTIPROUD A PŘÍSLUŠENSTVÍ - rychlá navigace:

Bazénová pískové filtrace
   Pro čistou vodu v bazénu je kvalitní písková filtrace nezbytná!
   NOVINKA! Písková filtrace LISBOA s velmi pevnou filtrační nádobou z LAMINÁTU = konec prasklým filtracím
Bazénový protiproud
   Chcete-li si dobře zaplavat i v malém bazénu.
Bazénová světla
   Klasická bílá, barevná, LED diodová světla, bazénová světla měnící barvy.
Bazénový odvlhčovač
   Je nutností pro odvlhčení bazénové haly u vnitřních bazénů.
Bazénové schody a žebříky
   Pro pohodlný vstup a výstup z Vašeho bazénu.
Bazénové vysavače, automatické čistící bazénové roboty
   Pro odstranění nečistot ze dna bazénu.


BAZÉNOVÁ PÍSKOVÁ FILTRACE

 

Kvalitní výkonná písková filtrace je naprosto nezbytným základním předpokladem čisté a kvalitní vody v jakémkoliv bazénu, ať je malý nebo velký, vnitřní nebo venkovní.
    Proto musí být písková filtrace správně a zodpovědně nadimenzována.
A to nejen pouze podle objemu vody v bazénu, jak se to velmi často zjednodušuje (především v mnohých e-shopech), ale je nezbytně nutné počítat i s konkrétním umístěním filtrace (tj. její vzdáleností od bazénu, ale také s její výškovou polohou - nad nebo pod hladinou) a v neposlední řadě je třeba při návrhu a výpočtu bazénové pískové filtrace vzít v úvahu např. i všechny tlakové ztráty, které vznikají v potrubí (tj. např. počet kolen - "zatáček" v potrubí) apod. Samozřejmostí by mělo být používání pouze kvalitních pískových filtrací s odpovídajícími výkonnými bazénovými čerpady.

Bazénová písková filtrace odstraňuje mechanické nečistoty z bazénové vody a to nejen neorganické, ale např. i různé organické sloučeniny, a tím bere živnou půdu bakteriím a řasám, které pak mají mnohem komplikovanější podmínky pro svůj růst v bazénu. Pískovými filtracemi se upravuje i pitná voda ve vodárnách. Nutnou podmínkou jejich správné funkce je i pravidelné propírání a výplach pískové náplně. To se děje ručním přenastavením šesticestného ventilu, který by měl být nezbytnou součástí pískové filtrace. Na přání lze Vaši filtraci doplnit i automatickou ventilovou hlavou, která bude proplach filtračního písku provádět sama za Vás...

Kompletní písková filtrace


Bazénové čerpadlo PrevaČerpadlo Preva - SaciPumps

 
 

NOVINKA!   Písková filtrace LISBOA z velmi pevného laminátu!

Bazénová písková filtrace IML LISBOA má filtrační nádobu vyrobenou z velmi pevného a přitom pružného vrstveného laminátu. Filtrační baňka je vyrobená postupným vrstvením - ovíjením laminátem. Oproti tomu "klasické" standardní filtrační baňky z polypropylenu, jsou vyrobeny ze dvou vylisovaných polovin, které jsou navzájem teplem svařeny. Bohužel, ve svárech často praskají...

Spojením filtrů IML LISBOA a velmi kvalitních čerpadel PREVA od světového výrobce SaciPumps, tak vznikly naprosto nepřekonatelné bazénové pískové filtrace Lisboa - Preva, které je možno bez problémů použít i pro bazén se slanou či mořskou vodou. Velkou výhodou je i velké plnící víko, takže výměna filtračního písku již není žádný problém...

Laminátová písková filtrace LISBOA s bočním šesticestým ventilem

 

NAHORU


BAZÉNOVÝ PROTIPROUD

 

Bazénový protiproud (protiproudé zařízení) je Vaše radost. Kvalitní protiproud Vám umožní si dobře zaplavat i v malém bazénu. A nejen to.
    Všechny námi dodávané protiproudy umožňují plynulou regulaci proudu vody od minimálního, kdy plavete jen tak rekreačně, až po maximální, kdy se s proudem vody doslova musíte prát... Sílu proudu vody si na bazénovém protiproudu nastavíte snadno přímo z bazénu. Navíc hlavní tryska protiproudého zařízení je nastavitelná i směrově.
    A abyste využili svůj protiproud opravdu maximálně, lze na námi dodávaném protiproudém zařízení nastavit i přisávání vzduchu, takže ho můžete využít i jako vodní či vzduchovou + vodní masáž.

Výkonová řada obsahuje bazénové protiproudy o výkonu od 40 m3/hod. až po 100 m3/hod., takže si vybere opravdu každý. Náš nejprodávanější bazénový protiproud má výkon 80 m3/hod.

Dodáváme i protiproudy závěsné, ty nejsou pevnou součástí bazénu, nejsou pevně zabudované do jeho stěny a lze je jednoduše přenášet, příp. jimi doplnit již hotový bazén. Při stejných výkonech jsou však závěsné protiproudy o něco dražší, než klasické protiproudy vestavné.

Bazénový protiproudVestavný protiproud

 


Bazénový závěsný protiproud Závěsný protiproud


Hlava protiprouduHlava protiproudu s tryskou

Plavec

NAHORU


BAZÉNOVÁ SVĚTLA

 

Bazénová světla (zabudovaná přímo ve stěně, ve schodech, nebo ve dně bazénu) jsou dnes již prakticky standardem. Mimořádně povýší užitnou i estetickou hodnotu Vašeho bazénu. Bazén s rozsvícenými světly je ve tmě nádherný. Nesvítíte na něj, ale svítí on, krásně prozářenou vodou.
    Koupání v takto zářícím bazénu je mimořádný zážitek. Nebo můžete jen tak sedět s rodinou či přáteli na terase nebo pod pergolou, povídat si, grilovat něco dobrého a přitom se dívat do světélkující vody...

Dodáváme bazénová světla jak klasická - svítící žlutobíle, tak barevná bazénová LED diodová světla, dokonce s možností přepínání jednotlivých barev a to buď ručně, nebo i automaticky, kdy světlo plynule mění svoji barvu v celém duhovém spektru, příp. podle toho, jaký program si zvolíte.

Pro Vaše pohodlí Vám pro ovládání světel dodáme i dálkový ovladač...

Bazénová světlaBazénová světla
různých typů
a velikostí
 
Světla v bazénu         Modře svítící LED
         světla v bazénu
Barevná bazénová světlaBarevné spektrum
LED světel
Světla v bazénuZeleně svítící LED        
světla v bazénu         

NAHORU


BAZÉNOVÝ ODVLHČOVAČ

 

Bazénový odvlhčovač je nezbytnou a nutnou součástí vybavení vnitřních bazénů - bazénové haly. Odpar vody z hladiny (i když je zakrytá např. lamelovým zakrytím) je značný. Tato vzdušná vlhkost by časem napáchala velké škody na vlastní stavbě - jedná se především o vznik plísní.

Pro snížení vlhkosti v bazénové hale se používají výkonné bazénové odvlhčovače. Lze je dodat jak v provedení stacionárním (stojící na zemi), tak pro montáž na zeď. Každý námi dodaný bazénový odvhčovač má přímo v sobě zabudovaný hydrostat (vlhkoměr) a automaticky se zapíná a vypíná dle nastavené hodnoty vlhkosti. Odvlhčovače se vyznačují minimální hlučností.

K některým typům bazénoých odvlhčovačů se dodává i dálkové ovládání pro snažší možnosti jejich nastavení.

Profesionální odvlhčovač DSProfesionální odvlhčovač DS  
  Odvlhčovač Fairland DH   Odvlhčovač Fairland DH Odvlhčovač Zodiac DT   Odvlhčovač Zodiac DT

NAHORU


BAZÉNOVÉ SCHODY A ŽEBŘÍKY

 

U bazénů, které nemají napevno vybudované schodiště, lze pro snadnější vstup a výstup z bazénu s výhodou využít různých typů nerezových bazénových žebříků. Nerezové žebříky jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli AISI 304 nebo AISI 316. Námi dodávané nerezové bazénové žebříky mají široké protiskluzové stupně.

Bazénové schůdky pro nadzemní bazény Bazénové schůdky pro nadzemní bazény  
 
Bazénový nerezový žebřík StandardBazénový nerezový žebřík Standard Nerezový žebřík Mixta pro bazényBazénový nerezový žebřík Mixta Nerezový žebřík Muro pro bazénBazénový nerezový žebřík Muro

NAHORU


BAZÉNOVÝ VYSAVAČ, BAZÉNOVÝ ČISTÍCÍ ROBOT A OSTATNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

Každý bazén se musí čistit od nečistot, které jsou usazeny na dně. Využívají se k tomu různé bazénové síťky připevněné na teleskopických tyčích a bazénové vysavače.

Typy bazénových vysavačů:
ruční - na teleskopické tyči, jsou připojeny bazénovou hadicí přes skimmer
  do sání bazénu (fungují pouze při zapnuté filtraci),
poloautomatické - jsou také připojeny hadicí do sání, ale sami se pohybují
   většinou "skáčou" po dně bazénu (fungují pouze při zapnuté filtraci),
automatické vysavače - bazénové čistící roboty - spustíte je na dno
   bazénu, oni si sami "zmapují" tvar a rozměr bazénu a pak dle Vámi
   zadaného programu sami jezdí po dně a kartáčují ho a vysávají.
   Některé typy automatických bazénových vysavačů - robotů dokonce
   dokáží sami šplhat i po stěnách bazénu a čistit je (a to včetně hladinové linky)!
   Automatické bazénové vysavače mají vlastní čerpadlo a samostatný pohon
   a pracují tak naprosto nezávisle na filtraci (nečistoty ukládají do filtračního koše,
   který lze jednoduše vysypat).

Automatický vysavač RC4100Automatický bazénový vysavač Zodiac RC4100  
Automatický vysavač na vozíkuAutomatický bazénový robot Zodiac RC4100 na přepravním vozíku s dálkovým ovládáním
Bazénová síťka na nečistotySíťka na nečistoty hluboká Ruční bazénový vysavačRuční bazénový vysavač Poloautomtický bazénový vysavač MX8Poloautomatický vysavač Zodiac MX8

Poloautomatický vysavač ZodiacPoloautomatický vysavač Zodiac B3

Automtický bazénový vysavač ZodiacAutomatický bazénový vysavač Zodiac RV4550

NAHORU


BAZÉNY KOPECKÝ - rychlé odkazy, aneb co kde najdete:

HLAVNÍ
FOTOGALERIE
BAZÉNY - přehled typů
   Betonový bazén z těžké fólie DLW - DW
   Plastový bazén, polypropylenový a laminátový bazén
   Fóliový bazén, bazén s fóliovou vložkou
   Keramický bazén
   Bazén s keramickými obklady
   Nerezový bazén
   Bazén z vítkovických plechů - věží
   Rekonstrukce bazénu, oprava bazénu

OHŘEV BAZÉNOVÉ VODY
ÚPRAVA VODY A CHEMIE
ZASTŘEŠENÍ A ZAKRYTÍ BAZÉNŮ
BAZÉNOVÝ SERVIS
AKCE, SLEVY
BAZÉNOVÁ PÍSKOVÁ FILTRACE A PŘÍSLUŠENSTVÍ: Zde se nacházíte. Dodáváme a montujeme bazénová písková filtrace a bazénový protiproud - abyste si zaplavali i v malém bazénu. Pro relaxaci máme vzduchové a vodní masáže, bazénová LED světla i světla klasická, odvlhčovače bazénové haly i schůdky a žebříky. Pro čistou vodu nabízíme vysavače, čistící roboty, automatické bazénové vysavače a ostatní bazénové příslušenství.

NAHORU

Design by KOUKOL © 2022
Všechny informace a fotografie na webových stránkách mají informativní charakter a jsou nezávazné.
Veškerý obsah tohoto webu včetně fotogalerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Ing. Martin Kopecký je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem!